כל מה שצריך לדעת לפני שבוחרים פרקט

איזה פרקט כדאי לבחור? מהו פרקט למינציה? איזה פרקט הכי פשוט לתחזוקה? אלו השאלות הנפוצות שאנו נתקלים בהן. לפני שתבחרו פרקט, כדאי שיהיה בידיכם מידע שייתן לכם את הכלים לעשות את הבחירה הנכונה.
סוגי הפרקט הקיימים בשוק הם רבים ובהתאם לכך גם טווח המחירים. החלוקה העיקרית היא לפרקט עץ ופרקט למינציה:
פרקט למינציה הוא פרקט סינטטי, תעשייתי, המהווה אלטרנטיבה זולה משמעותית לעומת פרקט העץ. אפשר לומר שפרקט הלמינציה הוא הפרקט הנפוץ בישראל בשל עלותו הנמוכה יחסית.
פרקט הלמינציה עשוי מלוח HDF, סיבי עץ דחוסים, המצופים בהדפסים הדומים לטקסטורה של עץ.
שמו של פרקט הלמינציה נובע מציפוי הניילון שמניחים על הלוחות כדי לספק להם הגנה.
חשוב לנו לציין כי קיימים בשוק סוגים רבים של פרקט למינציה בעלי איכות ירודה ביותר, אשר עשויים לגרום לכך שתיאלצו להחליף את הפרקט תוך פרק זמן קצר. לכן אנו ממליצים מאוד לבדוק היטב את איכות הפקרטים הזולים במיוחד.
אנחנו, בדקופלוס, מחוייבים לספק לכם פרקט למינציה איכותי, אותו אנו מייצרים בעצמנו, במחיר הנמוך ביותר בשוק.
פרקט עץ מלא, הידוע בכינויו פרקט גושני, מורכב מלוחות עץ אמיתי לא מעובד. פרקט העץ הנפוץ ביותר עשוי מעץ האלון, אך ניתן למצוא סוגים נוספים רבים של עץ לא מעובד מהם אנו מייצרים פרקט.
חשוב לשים לב לעובדה שפעמים רבות חנויות מספקות פרקט עץ רב-שכבתי, כלומר פרקט העשוי מכמה שכבות של עצים מסוגים שונים, המודבקות אחת לשניה. לכן, בבואכם לרכוש פרקט עץ, כדאי שתבדקו כמה שכבות יש לפרקט ומאילו סוגי עץ עשוי, זאת כדי לוודא את עמידות הפרקט לאורך זמן.
נקודה נוספת שיש לשים לב אליה היא הגימור לפרקט העץ: שכבת לכה תעניק מראה מבריק לעץ ואילו שכבת שמן תעניק לו מראה מט וטבעי.
באיזה פרקט כדאי לבחור?
שני הפרמטררים המרכזיים אליהם נתייחס הם מבחן העמידות לאורך זמן (האיכות) ומבחן העלות (ההשקעה לאורך זמן):

עמידות לאורך זמן עלות
עץ מלא פרקט העץ נשאר לכל החיים. ניתן ללטש את השיכבה העליונה כדי לתת לו מראה חדש. מאידך, קשה להסיר ממנו כתמים או שריטות. אם אתם מסתכלים לטווח של עשרות שנים קדימה, פרקט העץ ישתלם, למרות עלות חידוש השיכבה העליונה מידי פעם.
למינציה גם פרקט למינציה איכותי יישחק לאחר 10-15 שנים ולא ניתן לחדשו. יתרונות הגדול טמון בעמידותו לפגיעות, שריטות וכתמים בטווח של 10-15 שנים, פרקט הלמינציה משתלם יותר, הן מבחינה כספית והן מבחינת קלות התחזוקה.

נשמח להעניק לכם עזרה וייעוץ בבחירת הפרקט המתאים לכם.
אתם מוזמנים להגיע אולם התצוגה שלנו ברח’ הלח”י 9, בני ברק, בו ימתינו לכם מומחי הפרקט שלנו.


INSTAGRAM
להכיר אותנו טוב יותר