READING

תנאים מקדימים הכרחיים לצורך התקנה מוצלחת...

תנאים מקדימים הכרחיים לצורך התקנה מוצלחת

בחירת פרקט אינה משימה פשוטה. בבואכם לרכוש פרקט, עליכם לברר נקודות שונות כגון: לאיזה שימוש הוא מיועד מהו סוג ההתקנה שלו כיצד יש לתחזקו הכינה עבורכם מדריך קניה. בדפים “Décoplus” כדי לעזור לכם לעשות את הבחירה הנכונה, חברת אלו אתם תמצאו תשובות לכל השאלות הרלוונטיות העשויות לעלות בנושא זה לפני קבלת החלטה

התקנת פרקט עץ או פרקט למינציה היא פעולה עדינה העשויה להצריך הסתייעות באיש מקצוע, אולם גם בעלי ידיים טובות שאינם מקצועיים יכולים לבצעה.

מתוקף התכונות היסודיות של העץ, חובה להקפיד על מספר כללים לאורך כל השלבים של ההתקנה: לפני ההתקנה, במהלכה ולאחריה.
אחסון:

הפרקט חייב להיות מאוחסן באריזה המקורית שלו, במצב סגור, בתוך החדר שבו הוא יותקן, במשך
1 עד 1 ימים לפחות לפני תחילת ההתקנה. יש לאחסנו בחדר תקין, יבש, סגור ומאוורר. הימנעו
מאחסון הפרקט בתנאי חום גבוה.

סביבת החדר שבה יותקן הפרקט:

יש לחמם את החדר (בטמפרטורה של 15° לפחות ) ולהקפיד שההתקנה תבוצע רק אם שיעור הלחות באוויר האופף הוא בין 40% ל 60%- . חובהלשמור על הטווח הזה במהלך כל החזקת החדר.

יסודות כמו לבני אבן, טיח גבס וציפויים חייבים להיות יבשים (לרבות טיח גבס המקבע קורות ) ואין לאפשר עלייה בלחות במהלך הזמן.

בסביבה נטולת לחות זו, יש להתקין חלקי עץ וזכוכית (במקום עמיד בפני פגעי מזג האוויר, בחדר מחומם, עם צביעה מוגמרת ).

במקרה של ספק, כמו למשל במבנים ללא מרתף ובבניינים חדשים, הניחו שכבת יסוד שתגן מפני עלייה בלחות.

הכנת התשתיות:

לחות ופלנימטריה (הנדסת המישור)

  • לחות מקסימלית של התשתית:
    3% במדה מתפלסת, 1.5% במדה מתפלסת עם מערכת חימום תת רצפתי בטמפרטורה נמוכה, ו-0.5% במדה מתפלסת על בסיס אנהידריט. חובה לבדוק תמיד את רמת הלחות במדה המתפלסת לפני כל התקנה של פרקט.
    הנחה של יריעת פוליאתילן לפני הנחת שכבה תחתונה עמידה, וכן מריחת חומר יסוד על המדה המתפלסת עשויות להפחית את שחיקת הפרקט במקרה של עלייה בלחות.
  • פלנימטריה הקפדה על שטיחות התשתית:
    2 מטר/מטר מתחת לסרגל באורך של 20 ס”מ; – 5 מטר/מטר מתחת לסרגל באורך של 2 מטר. במקרה שהרצפה שלכם בלתי אחידה או בעלת שקעים ובליטות, יש להוסיף שכבת טיח שתשטיח אותה. המשטח חייב להיות יבש לגמרי לפני התקנת הפרקט.

ההכנה להתקנת הפרקט:

במהלך ההתקנה, פתחו כמה חבילות של לוחות פרקט כדי שתוכלו להתאים בין הגוונים השונים שלהם. זכרו שהעץ, כחומר טבעי, עשוי להתאפיין בהשתנויות צבעים, מוטיבים ומרקמים מלוח אחד למשנהו.

מרווח ההתפשטות הוא נחוץ: העץ, כחומר חי, מגיב לשינויי טמפרטורה על ידי התרחבות או התכווצות. השאירו מרחב חופשי במהלך ההתקנה בהיקף של החדר, מסביב לצינורות, מתחת למסגרות הדלתות וכו’, על מנת לאפשר את ניעות העץ.

מידת ההתרחבות הזו היא יחסית למשטח החדר. לדוגמא, אם הרוחב של החדר הוא 5 מטר, מרווח ההתפשטות יהיה 12.5 מ”מ, כ 2.5 מ”מ בממוצע למטר לינארי. בחדרים שרוחבם גדול מ 10 מטרים לינאריים, ייתכן שיהיה צורך במרווח התפשטות גדול יותר. מומלץ גם לתכנן מרווח הפרדה בין כל חדר.

גימורים של משקי ההתפשטות אינם אמורים להפריע לניעות העץ. ניתן להתקין לאורך הקיר פאנלים או מסילות כיסוי. על מקטעים אחרים, כמו צינורות או פינות מיוחדות, ניתן למרוח דבק שפכטל.

התקנת הפרקט שלכם תהיה מוצלחת רק אם תמלאו היטב את כל הדרישות המקדימות. כך תוכלו להתקין את הפרקט על פי שיטות ההתקנה השונות, תוך לקיחה בחשבון של התשתית הקיימת וסוג
הפרקט הנבחר.INSTAGRAM
להכיר אותנו טוב יותר